Co nowego
22
05
2019

Dancing Poznań

Od Ryszard 0

Taneczny sierpień w fairPlayce…

Poznań znów stanie się najbardziej roztańczonym miastem w Polsce!

Wystartowała  III edycja warsztatów tańca współczesnego DANCING fairPlayce POZNAŃ 2019,  które odbędą się w terminie od 17-24.08.2019 r. w naszym klubie.

Dancing fairPlayce Poznań to kontynuacja Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego – projektu stworzonego przez prof. Ewę Wycichowską w 1994 roku w Polskim Teatrze Tańca. Wydarzenie to ma na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec. Ten rodzaj sztuki jest od wielu lat częścią tożsamości naszego miasta.

W tym roku po raz trzeci warsztaty odbędą się w „fairPlayce” na ul. Bożydara 10 w Poznaniu, który doskonale sprawdził się w roli obiektu kulturalnego.

Na warsztaty zapisywać się można od 15 maja poprzez oficjalną stronę  www.dancingpoznan.pl.

Udział w nich może wziąć każdy bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Każdy też znajdzie coś dla siebie! Przewidziano zajęcia dla początkujących, dla dzieci, dla seniorów oraz zajęcia dla zaawansowanych tancerzy.  W projekt zaangażowani będą także studenci i uczniowie szkół tańca i baletu.

Warsztaty odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka. Dzięki dofinansowaniu projektu przez Wydział Kultury Miasta Poznania mieszkańcy północnych dzielnic otrzymają 100 darmowych miejsc na warsztaty przeznaczone m.in. dla dzieci i seniorów, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia przez cały tydzień w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. Dodatkowo dla wszystkich mieszkańców Poznania będzie prowadzona bezpłatnie joga w plenerze oraz wieczory taneczno – artystyczne.

 

Najlepsi pedagodzy i instruktorzy tańca zjadą w sierpniu do Poznania!

Na stronie internetowej www.dancingpoznan.pl dostępna jest cała lista instruktorów oraz zaplanowanych technik tanecznych. Organizatorzy zaprosili pedagogów tańca o międzynarodowej sławie, w tym tancerzy z Polski oraz zagranicy, takich jak m.in. Jean-Claude Marignale z Francji, Abby Aouragh z pochodzenia Marokańczyk, Yesid Samir Puello Chala z Kolumbii, Alfredo Garcia z Kuby, Gosia Mielech certyfikowana nauczycielka GAGA, Paulina Wycichowska , Andrzej Adamczak , Maciej „Gleba” Florek zwycięzca I edycji „You can dance”, Anna Achimowicz, Anita Hofman, Iwona Olszowska , Iwona Piwońska, Jacek Wazelin, Anna Gruszka-Kopeć  oraz prof. Ewa Wycichowska. Uczestnicy warsztatów poznają takie style  taneczne jak Gaga, Tango Argentino, Dancehall, Jazz Rock, Reggaeton, Gyrokinesis, Broadway Jazz, Salsa, Bachata, Lyrical Hip-Hop, Dance Lab, BMC, Contact Improvisation, Techniki Modern, Energy Dance, Afro Cubana,  Musical Dance, Release czy Technika klasyczna z wariacjami. Dla seniorów Ewa Wycichowska poprowadzi „Coaching dla Bardzo Dorosłych”

 

 Integracja mieszkańców połączona z promocją tańca i zdrowego stylu życia!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników oraz mieszkańców Poznania wiele atrakcji takich jak:

  • joga na świeżym powietrzu,
  • kino i teatr w plenerze,
  • „Spotkania z pasją”, podczas których, zaproszeni goście opowiadać będą o swojej pasji do sportu i tańca.

Nowością w tym roku będzie możliwość personalnych sesji z wybranymi pedagogami, prowadzącymi warsztaty.

Podczas trwania warsztatów będą miały miejsce dwie wystawy malarstwa poznańskich artystek:

  • Małgorzaty Kłos
  • oraz wystawa „Mandalas” Ewy Nowackiej -Piechowiak.

Na terenie parku otaczającego fairPlayce co wieczór odbywać się będą otwarte „Wieczory taneczne” dla mieszkańców Poznania, z pokazami różnych technik tanecznych i wspólne radosne tańce.

Szef kuchni „Restauracji fairPlayce” opracował już specjalne taneczne menu dla wszystkich gości odwiedzających nasz obiekt.

Warsztaty zakończą się 24 sierpnia, w sobotę, finałowym pokazem tanecznym uczestników projektu wraz z instruktorami, który odbędzie się na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

 

„fairPlayce” – to aktywne centrum kulturalne na mapie Poznania!

Pomimo założeń o rekreacyjno sportowym charakterze obiektu fairPlayce stał się również miejscem w, którym przenika się kultura i sztuka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania na darmowe atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu: www.dancingpoznan.pl

Podobne wpisy