Co nowego
18
09
2020

Spełniaj marzenia

Od Ryszard 0

Dofinansowanie zajęć dla..

Spełniaj marzenia – zostań zawodnikiem

 Ze względu na dbałość o rozwój psychofizyczny dzieci oraz młodzieży mieszkających w naszym mieście, będziemy prowadzić zajęcia głównie dla dzieci zamieszkujących północną część Poznania i uczęszczających do szkół znajdujących się w najbliższym otoczeniu ( SP 60, SP 38, SP 35, ZSP NR9).

Zajęcia prowadzić będą certyfikowani trenerzy i instruktorzy sekcji badmintona i tenisa stołowego Akademii fairPlayce.

Grupa początkująca dla dzieci z klas 1-3. Łącznie planujemy zaprosić na treningi 32 dzieci (16 badminton + 16 tenis stołowy).

Wszystkie zajęcia w poszczególnych sekcjach odbywać się będą 2 x w tygodniu w jednostkach 60 min.

MIEJSCE REALIZACJI:
fairPlayce – Park Rekreacyjno-Sportowy

Poznań, ul. Bożydara 10
Zapisy pod numerem telefonu: 664-715-666

Badminton i Tenis Stołowy

W naszym projekcie koncentrujemy się na dwóch dyscyplinach (badmintonie i tenisie stołowym), w których będziemy podnosili na wyższy poziom umiejętności techniczno-taktyczne naszych podopiecznych, ich sprawność oraz uczyli odpowiednich postaw prozdrowotnych.

Dzieci poprzez sport oswajają się z rywalizacją, uczą się znosić porażki i walczyć o sukces. Udział w mini konkursach i małych zawodach wzmaga pozytywne ambicje i mobilizuje do doskonalenia się poprzez systematyczny trening. Wiedząc, że oczywistą cechą dzieci, często jest brak cierpliwości przy powtarzaniu tych samych ćwiczeń, kładziemy specjalny nacisk, właśnie na ich różnorodność i ciekawość.

Zajęcia oprócz kształtowania postaw prozdrowotnych, podniesienia na wyższy poziom podstawowych cech motorycznych, umiejętności pracy w zespole, mają również nauczyć dzieci umiejętności podejmowania „kreatywnych” i szybkich decyzji.

Naszą misją jest również zwiększenie świadomości rodziców o potrzebie wychowywania dzieci w tzw. kulturze sportowej i zachęceniu swoich pociech do uczestnictwa w zajęciach i rozpoczęcia przygody ze sportem oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Chcemy sprawić, aby treningi prowadzone przez nasz zespół trenerski zapoczątkowały przygodę sportową, która będzie trwała przez całe życie.

Doświadczenia zdobyte podczas prowadzenia podobnych projektów w latach poprzednich dzięki dofinansowaniu Wydziału Sportu umożliwiły nam stworzenie autorskiego programu metodycznego, który mamy zamiar wdrożyć podczas szkolenia w sezonie 2020/2021.

 

Podobne wpisy

21.11.2021

Abby Aouragh

autor: Ryszard

12.10.2021

Turniej Squasha

autor: Ryszard

04.10.2021

30 dni dla zdrowia

autor: Ryszard

01.09.2021

Ruszyły zapisy

autor: Ryszard

01.09.2021

Drzwi otwarte

autor: Ryszard