Co nowego
31
07
2023

Tribute to

Od Ryszard 0

Whitney Houston Live…

Serdecznie zapraszamy na koncert:

“Tribute to Whitney Houston”

sobota, 19.08.2023. godz. 20:00,

Polana Nad Potokiem – kompleks fairPlayce

Hania Stach w niepowtarzalnym występie “Tribute to Whitney Houston” w genialnej aranżacji Jacka Piskorza.

WSTĘP WOLNY


Mamy przyjemność,

zaprosić Państwa na niesamowity koncert honorujący jedną z najwybitniejszych i uznanych artystek świata muzyki rozrywkowej przełomu lat 80/90 – Whitney Houston.

 

Koncert uświetni uroczyste otwarcie jubileuszowej 30-tej edecji Warsztatów Tanecznych Dancing Poznań.


O koncercie

Hania Stach (wokal) – swoim aksamitnym, niezwykłym wokalem, wraz z pozostałymi muzykami zabierze nas w sentymentalną podróż do lat 80/90-tych, wykonując największe przeboje, najwybitniejszej artystki świata muzyki rozrywkowej tego okresu – Whitney Houston.

Podczas tego ponad 1,5 godzinnego koncertu usłyszymy takie utwory jak: Where Do Broken Hearts Go, So Emotional, ….. i wiele wiele innych.

To nie są zwykłe covery, fantastycznie zaśpiewane przez Hanię Stach, ale spektakularny efekt jej fascynacji i miłości do muzyki Whitney od dziecka. W latach 80-tych, tata Hani przywoził płyty Whitney ze Stanów, w wersji tzw. „dla zawodowców” (bez wokalu). Wtedy to maleńka Hania zakochała się w muzyce tej artystki, śpiewając jej utwory i marząc aby wystąpić na scenie. Dzisiaj jako w pełni dojrzała i uznana wokalistka wykonując utwory Wihtney Houston robi to na najwyższym, światowym poziomie.

Można się było o tym przekonać, podczas ponad dwudziestu koncertów „Tribute to Whitney Houston-Symfonicznie” (w aranżacji i pod kierownictwem muzycznym Jacka Piskorza) w prawie wszystkich filharmoniach Polski (w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i wielu innych). Na tej liście zabrakło jednak Poznania, co mamy teraz przyjemność Państwu wynagrodzić.


Wykonawcy koncertu:

Hania Stach – wokal,

Jacek Piskorz – instrumenty klawiszowe,

Kuba Laszuk – gitara,

Łukasz Dudewicz – bas,

Przemysław Kuczyński – perkusja,

Jagoda Stach – chórek,

Ola Bieńkowska – chórek,

Paulina Brzozowska – chórek,

Jacek Piskorz – aranżer i kierownik muzyczny.


Hania Stach – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu jazzowego dr Anny Serafińskiej. W 2000 r. zwyciężyła w jednym z odcinków „Szansa na sukces” śpiewając piosenkę „To Atlanta” Edyty Górniak. W latach 2001-2002 śpiewała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Finalistka w jednej z edycji programu Polsatu Idol. W 2003 podpisała kontrakt fonograficzny i wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną po prostu „Hania Stach”. Kilka dni później z piosenką „Właśnie taki dzień” zajęła czwarte miejsce podczas koncertu Premier na festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas festiwalu TOP trendy 2004 zajęła drugie miejsce z utworami „End of the Road” i „Czas nas uczy pogody”. Z piosenką „Regroup” zajęła drugie miejsce w finale programu Piosenka dla Europy 2007, wyłaniającego reprezentanta Polski w Konkursie Eurowizji. W 2012 wydała drugi album studyjny „Moda”. Z czasem nawiąła współpracę z Jackiem Piskorzem, z którym koncertuje, realizując projekt „Whitney Houston – symfonicznie”.

Jacek Piskorz – muzyk i aranżer. Koncertuje wspólnie z najwybitniejszymi i znanymi wykonawcami muzyki rozrywkowej Polski, takimi jak: Kuba Badach, Maryla Rodowicz czy Natalia Kukulska. Ma na swoim koncie wiele uznanych aranżacji do takich projektów jak: Tribute to Michael Jackson, Tribute to Andrzej Zaucha, czy cyklu koncertów „Pamiętajmy o Osieckiej”. Muzyka i instrumenty klawiszowe to jego pasja, ale nie tylko…

Namiętnie gra w badmintona (sport to Jego druga pasja). Zapraszając do naszego klubu (fairPlayce) wielu swoich kolegów (oczywiście muzyków) wyciska z nich „siódme poty”.

Podczas zbilżającego się koncertu (którego jest aranżerem i kierownikiem muzycznym) będziemy mogli Go zobaczyć i usłyszeć jako wybitnego klawiszowca.

19 sierpnia 2023 godz. 20:00

wstęp wolny

Podobne wpisy