PING-PONG Poznań

Racketlon to sport rakietowy, który składa się kolejno z czterech dyscyplin: tenisa stołowego, badmintona, squasha i na samym końcu tenisa. Mecz racketlona składa się z czterech, właśnie wspomnianych, meczów, w których rywalizacja toczy się do 21 punktów. O wygranej nie decydują wygrane spotkania w każdej z dyscyplin, a łączna suma małych punktów zdobytych we wszystkich starciach. Reasumując ? zwycięzcą meczu jest ten, kto zdobył łącznie większą ilość punktów.

 

Następujące trzy zasady muszą być spełnione, aby sport był uznany za racketlon:

  1. Mecz musi się składać z gier (setów) w następujących czterech dyscyplinach sportowych: tenisie stołowym, badmintonie, squashu, tenisie.
  2. Mecz musi odbywać się pomiędzy tymi samymi zawodnikami (lub parami w grach podwójnych) grających przeciwko sobie we wszystkich wymienionych czterech dyscyplinach ? przy czym zarówno liczba setów jak i liczba możliwych do zdobycia w nich punktów są w każdej grze identyczne.
  3. Każda rozegrana piłka/lotka liczy się jako punkt (oczywiście jeśli nie ma nakazanego powtórzenia). Zawodnik, który wygra więcej punktów we wszystkich dyscyplinach jest zwycięzcą meczu racketlona.

Nasz Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce jest jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, które są w stanie zaoferować możliwość rozegrania turnieju racketlona. W naszym ośrodku mamy już za sobą organizowane kilkukrotnie Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski w racketlona. Średnio dwa razy w roku, w naszym ośrodku, organizowany jest ogólnopolski turniej racketlona ? zazwyczaj w maju i październiku.

    * - Pola obowiązkowe.