Ogólnopolski cykl turniejów mini-tenisa ?o puchar Agnieszki Radwańskiej? obejmować będzie 11 imprez ?Tenis 10?, które zostaną rozegrane w 2016 roku (jeden turniej w miesiącu). W imprezach będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 5-10 lat, które rywalizować będą ze sobą w następujących 5 kategoriach:

  • kategoria pierwsze kroki* (dzieci do 7-go roku życia)
  • kategoria niebieska (dzieci 5-7 letnie)
  • kategoria czerwona (dzieci 8 letnie i młodsze)
  • kategoria pomarańczowa (dzieci 9 letnie i młodsze)
  • kategoria zielona (dzieci 10 letnie i młodsze)

* W tej kategorii przewidziane są gry i zabawy dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na korcie.

 

logo10

W każdej z kategorii dzieci grać będą według zasad “Tenis 10”, korzystając z odpowiedniego sprzętu tenisowego dostosowanego do wieku i umiejętności młodych zawodników: począwszy od miękkich piłek i niskich siatek, poprzez lekkie i krótkie rakiety, skończywszy na kortach o zmniejszonych wymiarach (mini korty).

Za udział w turniejach uczestnicy otrzymywać będą punkty rankingowe, które po rozegraniu ostatniego turnieju (grudzień 2016) zostaną zsumowane i przedstawione w punktacji końcowej. Dzieci, które zgromadzą największą ilość punktów w całym cyklu otrzymają atrakcyjne trofea (wzorowane na torfeach turniejów wielkoszlemowych) oraz nagrody od sponsorów.

Pomimo tego, iż impreza ma charakter sportowy, zadbamy o to, aby jej wymiar znacznie wykraczał poza ramy rywalizacji. Podczas trwania cyklu będziemy promować aktywny tryb życia, zdrową dietę oraz postawę ?fair play?. Planowane są między innymi: konsultacje z ekspertami (dietetykami, fizjoterapeutami, psycholgami), a także spotkania ze znanymi sportowcami oraz innymi osobami reprezentującymi promowane przez nas postawy.

Adresatami naszych działań będą nie tylko dzieci biorące bezpośrednio udział w turnieju, ale także ich rodziny oraz sympatycy tenisa w całej Polsce.